5 najczęściej popełnianych błędów przy zakupie samochodu.


Decyzja zapadła - kupujemy samochód! Z entuzjazmem siadamy przed komputerem i poszukujemy tego jedynego dwuśladu. Na portalach znajdujemy tytuły ogłoszeń: STAN IGŁA, BEZAWARYJNY, OKAZJA, BEZWYPADKOWY - ile z nich to tylko przynęta?

Nie daj się oszukać i kupuj z głową!

1.Szwagier jako ekspert – pozorna pomoc!

Dobry szwagier – postać umowna, którą może być: znajomy, wuj, sąsiad, kolega z pracy - osoby, które kupiły już kilka samochodów. Wydaje się nam, że dobrze znają się na samochodach. Czy nie jest to tylko pozorne i wygodne myślenie? Badania pokazują, że aż 53% z nas, przy zakupie samochodu korzysta z pomocy ''dobrego szwagra''! Tymczasem planując zakup samochodu, musimy zasięgnąć opinii prawdziwego fachowca, który zapewni fachową pomoc i gwarancję satysfakcjonującego zakupu!

2. Najważniejszy mały przebieg – fakt czy mit?

To zdumiewające, jak łatwo dajemy się nabrać na oferty samochodów z małym przebiegiem! Aż 75 % z nas koniecznie oczekuje od kupowanego samochodu małego przebiegu! Mały lub niewspółmierny do wieku samochodu przebieg - to najpowszechniejsze z oszustw przy handlu używanymi pojazdami! Zwłaszcza sprowadzanych zza granicy.

Historia o starszej pani, która jeździła samochodem tylko z garażu do sklepu i kościoła, więc 12-letnie auto ma tylko 42 tys. km na liczniku, może być prawdziwa, ale zdarza się to niezwykle rzadko. Historia brzmi znajomo? Prywatny użytkownik przejeżdża przeciętnie ok 15-20 tys. km w ciągu roku. Pojazdy firmowe często ponad 100 tys. km. Jeśli licznik pokazuje inaczej, najpewniej został przekręcony.


3.Jazda próbna – to Twój obowiązek!

Badania TNS Polska pokazują, że aż 54 % z nas kupuje samochód bez wykonania jazdy próbnej. To bardzo poważny błąd! Jako doświadczony sprzedawca wiem, że minimalny czas zapoznawania się z pojazdem nie powinien być krótszy niż godzina, a sama jazda próbna powinna trwać co najmniej 20 minut.

Przeczytajcie dokumenty samochodu, prześledźcie historię serwisową, posłuchajcie pracy silnika. Sprawdźcie, jak działa skrzynia biegów, klimatyzacja, elektronika, jak zachowuje się zawieszenie, kiedy z gładkiego asfaltu zjedziecie na drogę bardziej wyboistą.

Specjaliści motoryzacyjny uważają, że jazda próbna stanowi wręcz obowiązek, a nie przywilej kupującego!

4. Kradziony samochód? Niemożliwe!

W trakcie zakupu samochodu używanego większość z kupujących sprawdza jego stan techniczny. Jedzie do diagnosty, mechanika, sprawdza grubość lakieru itp. Niewielu jednak pamięta, że do pełni naszego bezpieczeństwa potrzebne są informacje, czy samochód pochodzi z LEGALNEGO ŹRÓDŁA.

Według badań tylko 12% z kupujących sprawdza samochód pod tym kątem – NIE DAJ SIĘ OSZUKAĆ! Wystarczy udać się na komendę, gdzie policja w systemie rejestru pojazdów kradzionych sprawdzi nasz samochód.

W Centralnej Informacji o Zastawach Rejestrowych znajdziecie informacje, czy pojazd nie posiada aby współwłaścicieli i czy nie jest obciążony jako zastaw.

5. Numer VIN? Dlaczego warto go sprawdzić przed zakupem samochodu!

Jak podają badania TNS, aż 55 % z nas w ogóle nie sprawdza nr VIN przed zakupem samochodu.

Vehicle Identification Number - skrót VIN, oznacza numer identyfikacyjny pojazdu. Jest on o tyle szczególny, że dla każdego pojazdu jest unikalny, niepowtarzalny – nie ma dwóch samochodów z takim samym numerem VIN.

Na podstawie 17 znaków, z których się składa, można określić:

- markę, model, rok produkcji a nawet oznaczenie fabryki w której został wyprodukowany,

- wersja wyposażenia, silnika, rodzaju napędu,

- czy samochód ma poduszki powietrzne, jakie ma pasy bezpieczeństwa, seria pojazdu.


Chcesz o coś zapytać? Masz pytania, wątpliwości?

Napisz: kontakt@autodoradztwo24.pl


Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Kontakt

Chętnie odpowiem na Twoje pytania!

Tarnowskie Góry -Śląsk

Tel: +48 508-383-070
 

Godziny kontaktu telefonicznego:

Poniedziałek- Piątek: 9:00-19:30

Sobota: 9:00-17:00

Niedziela: 12:00-17:00  

  • Grey YouTube Icon
  • Grey Instagram Icon
  • Grey Facebook Icon

Sprawdzenie auta przed zakupem ; Pomoc w sprzedaży auta ; Doradztwo samochodowe Śląsk, Opolskie, Małopolskie, Dolnośląskie ; Pomoc w zakupie samochodu ; Doradztwo motoryzacyjne ; Auto consulting Silesia ; zakup-sprzedaż samochodu Śląsk ; Doradztwo przy zakupie auta ; Doradztwo przy sprzedaży auta

Katowice, Zabrze, Chorzów, Gliwice, Bytom, Tarnowskie Góry, Piekary Śląskie, Sosnowiec, Siemianowice Śląskie, Dąbrowa Górnicza, Mysłowice, Mikołów, Lubliniec, Strzelce Opolskie, Ruda Śląska, Częstochowa, Tychy, Pszczyna, Racibórz, Rybnik, Zawiercie, Kluczbork, Silesia, Olkusz, Kraków, Wieliczka, Skawina, Chrzanów, Oświęcim, Bieruń, Wadowice,  Opole, Poręba, Siewierz, Żory, Cieszyn, Bielsko-Biała, Jastrzębie Zdrój, Wodzisław Śląski, Żywiec i inne obszary województw: Śląskiego, Opolskiego, Dolnośląskiego, Małopolskiego, Świętokrzyskiego, Łódzkiego. Chcesz sprawdzić auto w innej części kraju? Skontaktuj się.

© 2021 by AutoDoradztwo24.pl